Estetyczne modelowanie zębów bocznych

Trzydniowy kurs praktyczny. 
Kurs w j. węgierskim, z tłumaczem


Przedmiotem kursu jest przedstawienie uczestnikom podstawowych zasad modelowania zębów w odcinku bocznym, celem uzyskania wypełnień nie tylko o doskonałej estetyce, ale przede wszystkim o prawidłowej funkcji.

Podczas tego kursu:

  • zajmiemy się wnikliwą oceną morfologii powierzchni zgryzowej zębów bocznych, ich kształtu i funkcji w zależności od różnych sytuacji klinicznych
  • zapoznamy się z koncepcją 2- oraz 3-punktowej okluzji oraz z pojęciem "kompasu okluzyjnego" który sprawi, że odbudowa zębów bocznych stanie się procedurą szybszą, powtarzalną oraz bardziej precyzyjną
  • w części praktycznej będą stosowane dwie metody: w pierwszej będzie można odbudowywać powierzchnie zębów z wosku na modelach gipsowych.

Druga możliwość to bardzo dokładne poznanie anatomii zęba dzięki pracy na specjalnie wykonanych dużych modelach gipsowych - uczestnicy najpierw utworzą kształt podstawowy, a następnie szczegółowy poszczególnych zębów. 

Dzięki kursowi każdy z uczestników będzie w stanie wykonać w sposób szybki i przewidywalny wysoko estetyczne oraz funkcjonalne wypełnienia: technicy dentystyczni - pośrednie , a stomatologom pomoże to również w uzyskaniu odpowiedniej anatomii wypełnień bezpośrednich. Praca w jamie ustnej będzie sprawniejsza i zdecydowanie szybciej będzie można dopasowywać powierzchnie okluzyjne do zgryzu, ponieważ będzie wiadomo, w którym miejscu trzeba dotknąć wiertłem, aby dokonać korekty. W

Wiedza zdobyta podczas kursu ułatwi zrozumienie koncepcji prawidłowej okluzji odcinka bocznego, co jest niezwykle istotne również w pracy z uzupełnieniami ruchomymi oraz u pacjentów ortodontycznych. Kurs pozwoli również na lepszą komunikację pomiędzy lekarzami i technikami dzięki zrozumieniu wspólnych celów i wyzwań, jakie przed nami stawia odbudowa powierzchni okluzyjnej.


W cenie szkolenia: bufet kawowo - przekąskowy, dwudaniowy lunch, pakiet materiałów dydaktycznych. Po ukończeniu szkolenia, każdy z uczestników otrzymuje certyfikat z punktami edukacyjnymi.

Tydzień przed kursem otrzymacie Państwo wiadomość mailową z polecanymi przez nas hotelami oraz informacjami związanymi z dojazdem i możliwościami parkowania.