Estetyczne modelowanie zębów przednich

Trzydniowy kurs praktyczny dla lekarzy stomatologów i techników dentystycznych

Kurs w j. węgierskim z tłumaczem


Przedmiotem kursu jest przedstawienie uczestnikom podstawowych zasad modelowania zębów w odcinku przednim. Podczas tego kursu uczestnicy poznają szczegółową morfologię i strukturę zębów przednich oraz tajniki modelowania kształtu górnych i dolnych zębów siecznych tak, aby zachować nie tylko naturalne piękno zębów, ale także funkcję.

Podczas tego kursu:

  • zajmiemy się wnikliwą oceną morfologii powierzchni zgryzowej zębów przednich, ich kształtu i funkcji w zależności od różnych sytuacji klinicznych
  • zrozumiesz co tą linie przejścia i jak wpływają na kształty zębów
  • nauczysz się jak indywidualizować charakteryzację w zależności od wieku
  • zrozumiesz, dlaczego powierzchnia sieczna i podniebienna również wpływa na estetykę w odcinku przednim
  • zrozumiesz, dlaczego powierzchnia podniebienna jest tak ważna dla funkcji 
  • nauczysz się sprytnych i szybkich trików poszerzania i pomniejszania zębów

W części praktycznej:

W specjalnie zaprojektowanych dużych modelach gipsowych górnych zębów przednich, modelujemy powierzchnię wargową siekacza centralnego owalnego, trójkątnego, prostokątnego oraz o standardowym kształcie, siekacza bocznego i kła za pomocą modeliny, a także powierzchnię podniebienną trzech zębów przednich.

Ponadto w małych modelach gipsowych: korygujemy typowe wady 1,2,3 górnych zębów w modelach typu owalnego, a następnie przekształcamy je w najczęściej występujące formy zębów przednich: zęby trójkątne i prostokątne.

Wykorzystane zostaną podstawowe techniki rzeźbienia oraz woskowania.

Dodatkowo przewidziane są również ćwiczenia rysunkowe, które pomogą w doskonaleniu świadomej analizy, dokładnej obserwacji, a także utrwaleniu prawidłowej morfologii i anatomii zębów.

Dzięki kursowi każdy z uczestników będzie w stanie wykonać w sposób szybki i przewidywalny wysoko estetyczne oraz funkcjonalne wypełnienia: technicy dentystyczni - wypełnienia pośrednie, a stomatolodzy - wypełnienia bezpośrednie o idealnej anatomii. Praca w jamie ustnej będzie sprawniejsza i zdecydowanie szybciej będzie można dopasowywać powierzchnie okluzyjne do zgryzu, ponieważ będzie wiadomo, w którym miejscu trzeba dokonać korekty. 

Wiedza zdobyta podczas kursu ułatwi zrozumienie koncepcji prawidłowej okluzji odcinka przedniego, co jest niezwykle istotne również w pracy z uzupełnieniami ruchomymi oraz u pacjentów ortodontycznych. Kurs pozwoli również na lepszą komunikację pomiędzy lekarzami i technikami dzięki zrozumieniu wspólnych celów i wyzwań, jakie przed nami stawia odbudowa powierzchni okluzyjnej.


W cenie szkolenia: pakiet materiałów dydaktycznych oraz zestaw modeli do ćwiczeń praktycznych, dostęp do materiałów w formie elektronicznej, bufet kawowo - przekąskowy, dwudaniowy lunch. Po ukończeniu szkolenia, każdy z uczestników otrzymuje certyfikat z punktami edukacyjnymi.

Tydzień przed kursem otrzymacie Państwo wiadomość mailową z polecanymi przez nas hotelami oraz informacjami związanymi z dojazdem i możliwościami parkowania.

Uwaga! Możliwość uzyskania dofinansowania w BURhttps://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/wyszukiwarka/uslugi/podglad?id=2053927